Třídní schůzky a vernisáž výstavy prací žáků

Ve středu 20.11.2019 v 15:30 hodin se uskuteční vernisáž výstavy prací našich žáků na téma 30. výročí sametové revoluce 1989. Výstava bude zahájena krátkým koncertem písní té doby v podání našich žáků.

Od 16:00 hodin budou probíhat třídní schůzky a konzultační odpoledne.

Knižní vánoční poradna

Paní učitelka Landkammerová nám představila chystanou akci takto: „Poradna je zamýšlená jako neformálním setkáním s rodiči naší školy, během kterého představíme nové knížky pro děti a mládež.  Paní učitelka Vodáčková představí tipy na knížky pro malé děti a já budu ukazovat knihy pro 2. stupeň.

V první části poradny několik knížek přímo představíme my, v druhé polovině workshopu si rodiče budou moci prohlédnout a prolistovat další „vystavené“ knihy a na cokoli se zeptat. Rodiče se budou moci ptát nás, ale budeme rády, když si maminky také doporučí knihy vzájemně.

Nápad na knižní poradnu přišel díky zkušenostem z mého okolí – někteří známí a rodiče mých žáků by rádi dětem koupili knihu jako dárek, ale (kromě Deníku malého poseroutkyJ) nové knihy příliš neznají, popřípadě nemají čas nebo energii sledovat aktuální knižní trh. I proto jsem poradnu naplánovala v termínu před Vánoci, kdy se možná někomu tip na knihy bude hodit.

Myslím si, že výběr „dobré“ knihy pro konkrétní dítě je zásadní pro jeho další čtenářství.“

Beseda pro rodiče – Spolupráce – OSPOD, škola, rodina

28. listopadu od  17:00 hod. (po skončení Knižní poradny) bude následovat beseda pro rodiče na téma Spolupráce – OSPOD, škola, rodina – nejen o řešení krizových situací.